A tavalyi évben nagy érdeklődésnek örvendő téma volt a horgászok körében a Fancsikai horgászati tilalom feloldását szorgalmazó MOHOSZ intézkedés kimenetele, és a Hármashegyi-tó március-31.-e utáni bérleti szerződésének megújulása. Eme két témával kapcsolatosan kaptunk friss információkat a Horgászszövetségtől..
2017 óta a Fancsikai-tavak “vadvízi” minősítésbe kerültek, ami azt jelenti hogy az államilag meghatározott szabályzat érvényes a tavakon történő horgászatra. Akik olvasták a tavalyi erről szóló cikkünket, vagy ne talán saját bőrükön tapasztalták kint a Fancsika partján, hogy a természetőrök, mezőőrök elküldték őket, azok tudják hogy nem elég az állami horgászjegy a Fancsikai horgászathoz hanem ahhoz a területileg illetékes jegyzőtöl ( Debrecen) is engedélyt kell kérni. A horgászok emiatt a horgászati érdekvédelemi-szövetséghez, a MOHOSZ-hoz fordultak, hogy ez most akkor hogy is van?
Ebben a kérdésben még tavaly mi is megkerestük a Horgászszövetséget és Debrecen város Polgármesteri-hivatalát is .A Polgármesteri-hivatal igazgatásügyi előadója akkor megígérte hogy ők nem gördítenek akadályt a probléma megoldása elé, és nekik is céljuk hogy mihamarabb horgászhassanak a Fancsikai-tavakon.
A MOHOSZ-nál most Cserepes Ernő a Horgászszövetség ügyvezető elnöke tájékoztatott bennünket….
A természetvédelmi hatósággal való egyeztetés után Debrecen város jegyzője megadta az engedélyt minden horgász számára aki állami horgászjeggyel rendelkezik. A jegyzői engedélyt a Horgászszövetségnek minden évben meg kell újíttatni. Az ez évi engedély megújítás februárban fog történni, ami után 30 nappal kb. márciustól léphet életbe, amelytől az állami horgászjeggyel rendelkező horgászok az aktuális szabályzat betartásával a Fancsikán is hódolhatnak hobbijuknak.
A másik sokakat izgató kérdés a Hármashegyi-tó jövőjével kapcsolatos. A Hármashegyi-tó bérletiszerződése 2019. március 31.-én jár le. Ekkora kell a jelenlegi üzemeltetőnek kivonulni a területről. A Hármashegy ez évi működésével kapcsolatosan sok a kérdőjel. Ki lesz a következő üzemeltető? Mikortól lehet majd horgászni a Hármashegyi-tavon, stb ?
Kb. 2 éve a Horgászszövetség néhai elnöke dr. Veres Ferenc arról informált bennünket hogy a Hajdú Bihar megyei Horgászszövetség pályázik a Hármashegyi-tó 2019 utáni üzemeltetésére.
Erről is megkérdeztük a szövetség jelenlegi ügyvezető elnökét, aki megerősítette hogy meg fogják pályázni a Hármashegyi-tavat, és saját üzemeltetésben szándékoznának tovább használni.. Arra a kérdésünkre hogy mikor várható az új üzemeltető kihirdetése azt mondta hogy ez nem egy rövid folyamat, egy fél évet is igénybe vehet. Arról nem is beszélve hogy ez idő alatt a Hármashegyi-tavon horgászni sem szabad, mivel ebben az időszakban nem lesz üzemeltetője a tónak. Eredmény tehát leghamarabb ősszel várható.
Mindenképpen felkavaró írás. Nézzük csak sorban.
Fancsika: Elsőre jó dolognak tűnhet újra “megnyitni” a horgászok számára, de végső soron ez csak arra jó, hogy ledobjanak egy újabb terhet a vállukról. Adnak egy kicsit és ezzel együtt még jobban megnyomják azt a bizonyos pecsétet, miszerint komolyabban továbbra sem lesz vele foglalkozva. Persze horgászkártya az majd ide is kell. Mert hát milyen szuper kis közösség vagyunk mi. Mikor még aktívan horgászható volt a víz, akkor sem törődtek vele, zsákszámra lopták a halat éjjel nappal. Csak hamar elfogy majd a pár jóérzésű kolléga által telepített és mára szép számban jelenlévő kárász állomány is. No de ha kiszárad megint, mondjuk 2 év múlva, akkor meg amúgy is invazív faj volt, megérdemelte sorsát. Mondjuk ezt nem gondoltam volna, hogy majd úgy szűrjük ki a nemkívánatos halakat, hogy nem lesz vizük. Viccet félretéve egyben nevetséges és szomorú a helyzet. Irigykedve követem más megyék vizeit, milyen szépen rendben vannak. Itt meg váltja egymást a kopárság és a mocsár.
Hármashegy: Vicc kategória. Lesz ott minden, csak hal nem. Nem is kommentálnám.
KedvelésKedvelés
“Irigykedve követem más megyék vizet, milyen szépen rendben vannak”
Vagyunk így egy páran! Pecások, gyerekeink, turisták, kirándulók…
Sőt, szerintem minden normális embert felháborít, hogy lehet hagyni ilyen gyönyörű helyeket sz….menni, miközben minden média a temészetvédelemről papol. Cserében kaptunk a Békás tó helyett egy bekerített betonkádat aranyhalakkal.
KedvelésKedvelés
Hagyni kell ezeket a vizeket horgászati szempontból!!Rá lett költve az évtizedek során ::több 10-20 millió és a halak mind kipusztultak!!/azon kivül amit elloptak/.Maradjon annak ami volt :természetes lápszerűség amiben néha van víz,néha meg kiszárad!!Felesleges erőltetni-ami nem megy!!
KedvelésKedvelés